.Ayak tırnaklarındaki kalınlaşma hem kötü bir görünüme neden olur hem de ayak   Detaylı Bilgi..

KALINLAŞMIŞ TIRNAKLARIMIZA ALÇI KALIPLARLA ÇÖZÜM

Ayak tırnaklarındaki kalınlaşma hem kötü bir görünüme neden olur hemde ayak sağlığı için dikkat edilmesi gerekir. Ayak tırnaklarımızın kalınlaşma nedenleri , ayak tırnağı kalınlaşması için hangi uygulamalar vardır, ayak tırnağı kalınlaşmasında neler yapılır.

Ayak Tırnaklarının Kalınlaşma Nedenleri:
** Ayak tırnaklarının kalınlaşma sebeplerinin başında mantar enfeksiyonu gelir. Bu enfeksiyon hem tırnağın kalınlaşmasına hem de bozulmasına sebep olabilir. 

** Bazen yanlış ayakkabı seçimleri ayağımıza vermiş olduğu baskılar sonucu  mantarlı tırnağın yaptığı şekil bozuklukları görünümüyle karşılaşabilirsiniz ve kalınlaşmalara sebep olabilir. 
** Cerrahi operasyon sonuççun da çektirdiğiniz tırnaklarınıza enfeksiyon kaptırdığız da şekil bozuklukları ile karşılaşabilirsiniz

Hijyen konusunda uygun olmayan yerlerde  el ve ayak bakımı yatırdığınızda zamanla şekil bozukluklarıyla karşılaşabilirsiniz

KALINLAŞMIŞ TIRNAKLARIMIZA ALÇI KALIPLARLA ÇÖZÜM KALINLAŞMIŞ TIRNAKLARIMIZA ALÇI KALIPLARLA ÇÖZÜMTırnak Kalınlaşması Tedavisi:
Kalınlaşan tırnağa özel makineler ile işlem yapılması gerekir. Tırnağın sağlıklı olması için gereken inceliğine getirip esnekliğini geri kazandırmak lazım. Ama tabi bu yeterli değildir bizler tırnağınızı yeterince inceldik ten sonra tırnağınıza uygun alçı kalıplarla hem tırnağınızın kısa anda görselliğini güzelleştirdiğimiz gibi sağlığına kavuşması için özel solüsyonlar ve tırnak yumuşatıcıları ile tırnağınızı bizim kontrollerimizle düzeltinceye kadar sizinle birlikteyiz

Yapılan bu işlemler sonucunda bazen tırnağın kalınlığı ile ya da şekli ile üzerine gelen baskı ile tırnak kanallarının altına gelen bölgede bir nasırlaşma olduğu için tırnağınız batıyormuş gibi gelebilir böyle anlarda verdiğimiz yumuşatıcı yağlar  hem tırnağın yumuşamasını esnemesini doğal esnekliğini kazanmasına yardımcı olacak hem de tırnağın yaptığı baskı ile tırnak kanalının altında kalınlaşan deri tabakasının yumuşamasına yardımcı olacaktır.