Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

Permanent make up yani kalıcı makyaj doğal pigmentleri cildin üzerine yerleştirme sanatıdır. Tamamen doğal mineral ve bitki pigmentlerinin mükemmel bileşiminden elde edilir. Kesinlikle yan etkisi yoktur. Steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özel olarak doğal ve mineral renklerin deri yüzeyininhemen altına zerk edilme işlemidir. İşlem tamamlandıktan sonra epidermis hücreleri ölür ve yenilenir. Pigmentasyon etkisi yaklaşık olarak 2 ile 3 yıl boyunca görünürlüğünü korur.

Kalıcı makyajda mikro-pigmentler doğal ve su bazlı olduğundan renkler daha mattır ve istediğimiz rengi kolayca elde edebiliriz. Kaş, göz ve dudak kontürlerini belirgin hale getirme tekniği kişiye özel bir bütünlük içinde uygulanır. Kaşlar, gözler ve dudaklar ayrıca yara izleri, cilt lekeleri ve kusurlarını kapatmak isteyen herkes mikro-pigmentasyon metoduyla eşsiz bir güzellik kazanır.
Kalıcı makyajın ciltte kalış süresi kişiye bağlıdır. UVB ışınları kalıcı makyajın ömrünü azaltır. Güneşe ve solaryuma maruz kalınmadığında bu süre 3 ile 5 yıl arasında değişebilir. Kalıcı makyaj uygulaması yapılan cihazın profesyonel olması çok önemlidir. Cihazın teknik özellikleri yapılan kontürün sonucunu ve dayanıklılığını büyük ölçüde etkiler.
Kalıcı makyaj önemli bir rahatsızlığı olmayan her kişiye uygulanabilir. Şeker hastalarına , HIV virüsü taşıyanlara ve hemofili hastalarına uygulanması kesinlikle sakıncalıdır.

Kalıcı Kaş Makyajı

Kaş eksikliği (alopsi), boşluk lekeleri, yara izi, bozuk şekil, istenilmeyen şekil, asimetrik kaş çeşitleridir.
Belirginleştirme: Pigment ile doğal kıl görüntüsü vermek.
Seyrelmiş Kaşlar: Problemli kaşlar gür gösterebilir.bozuk kaş şekli kaş yayı vurgulanarak güzelleştirilebilir.

Kaşların yoğunluğu artırılabilir.Tıbbi bir nedenle kaşı dökülenlere yeni kaş yapılabilir. Kalıcı kaş son yıllarda Avrupalı bayanlardan sonra çalışan Türk bayanların en çok talep ettikleri konuların başında yer almaktadır.

 

Kalıcı makyaj

Kalıcı Göz Makyajı

Fazla büyük gözleri normalleştirebilir bitişik gözleri daha ayrık gösterebilir küçük gözleri daha büyük gösterebilir.

Ciltte istenmeyen hat (kontür), renk bozuklukları olan kişilere, sürekli yüzünde makyaj hissi yaratmak isteyen kişilere uygulanır.
Kalıcı makyaj nasıl uygulanır?
Uygulama bölgesine lokal anestezi uygulandıktan sonra bölgede dezenfeksiyon sağlanır. Daha sonra uygulanacak boya karışımları hazırlandıktan sonra cilt altına mikroenjeksiyonlar olarak uygulama yapılır.Kullanılan ürünler doğal minerallerdir. Uzman kişilerin denetiminde uygulandığında bir zararı yoktur.

Kalıcı Dudak Makyajı

Dudak şekillendirme uygulaması dudakları daha iyi tanımlayabilir, düzensiz dudak çevresini düzeltebilir, Ruj ve parlatıcının “akmasına” mani olabilir, dolgun dudaklar sağlayabilir, yara izlerini gizleye bilmektedir.Dudaklara renk ve çevre çizgisi uygulaması dudak şeklini vurgulayabilir veya değiştirebilir.Uygulamanın tam anlamıyla kalıcı olması bazı şeylere dikkat edilmesini gerektirir. Alfa- hidroksi, retin-a ve glikolik asit, kalıcı makyaj uygulanan bölgelerden uzak tutulması gereken maddelerdir. Aksi halde etki azalabileceğinden belli sürelerde ekstra bakım gerekebilir. Dudaklara koruyucu sürmek gibi bazı önlemler makyajın kalıcılığını artıracaktır.