Kışın kuruyan ve çatlayan ellerinize peeling ile bakım yapın,kışın en büyük dert    Detaylı Bilgi ...

El Peeling

El peelingi

Kışın kuruyan ve çatlayan ellerinize peeling ile bakım yapın.
Kışın en büyük dert kuruyan ve çatlayan eller. Her zaman eldiven kullanamadığınızı biliyoruz bu yüzden de elleriniz soğuktan çok fazla etkileniyor. 

Kışın tüm vücudumuz gibi ellerimiz de nemsiz kalır. Soğuk havadan dolayı çatlayan ellerimize gelin beraber bakım yapalım. 

El peelingi nasıl yapılır? 

Kış aylarında nemsiz ve kuru kalan ellerinizden rahatsız oluyorsanız artık bakım yapma zamanı geldi demektir. Özellikle soğuk havalarda daha da kuruyan eller için mutlaka eldiven kullanmalısınız. Hatta kış aylarında eldiveninizi takmadan önce ellerinizi yoğun bir nemlendiri ile nemlendirin ve  ardından eldiveninizi giyin. 

Bu sayede ellerinizi hem soğuktan korunmuş hem de bakım yapmış olursunuz. Kışın en çok dikkat etmeniz gereken şey el kremi. El kreminizi seçerken yoğun nemlendirici olmasına dikkat edin. 

Eğer elleriniz çok sert ve nemsiz ise bakım yaparken tedavi eden el kremlerini de tercih edin. Akılınıza geldikçe her zaman el kremi kullanın. Çantanızda, arabada, iş yerinde mutlaka el kreminiz olsun. 

Yaşı en çok belli eden ellerdir 

El bakımında en önemli faktörlerden biri ise el peelingidir. Peelingler ölü derilerden arınmamıza yardımcı olur. Eğer yumuşacık ellere kavuşmak istiyorsanız yapmanız gereken şeylerden bir  tanesi de peeling kullanmak. 

Her gün olmasa da hafta da bir kez ellerinize peeling uygulayın.