E-ticaret

Ayak Sağlığı ve Bakımı

Çeşitli nedenlerle günlük hayatımızda yıpranan ve özenli bir bakıma ihtiyaç duyan ayaklarımız için, Tırnak Land ta eğitimli uzmanlarca soruna yönelik farklı bakım programları uygulanıyor.

Ayak Sağlığı  1. Medikal Ayak Bakımı: Kesici aletler kullanmadan (tırnak dışında), ayak banyosu yerine özel yumuşatıcı uygulanarak podiatri cihazı yardımı ile ağrısız ve nazik ayak bakımı gerçekleştirilir.  Dezenfekte etme ve canlı doku ve keratinize olan (kalınlaşmış) deriyi ayırma özelliği olan yumuşatıcı mükemmel bir sonuç sağlar. Podiatri cihazı çeşitli frezlerle (metal ya da taş uçlarla) çalışır, ayak problemine göre seçilir. Ayağa uygun krem sürülür. Tüm çalışılan alet ve frezler ultrasonik cihaz ile soğuk sterilizasyona ve sıcak sterilizasyona tabi tutulur.

2. Medikal El Bakımı: Tırnak kesilir ve törpülenir; yine kesici alet kullanmadan, kutikul itilerek ve tırnak yanları frezle temizlenerek bakımı yapılır. Tırnak yapısına veya problemine göre ürün uygulanır, ele krem sürülür.

 

Ayak Bakımı
3. Diabetik Ayak Bakımı: Aletler, frezler ve bakım ürünleri özel olarak diabetik ayak için üretilmiştir. Amaç yaralama riskini ortadan kaldırmaktır. İşlem sırası medikal ayak bakımında olduğu gibidir.

4. Çatlak Topuk ve Callus Bakımı: Çatlak topuk  ve callus (aşırı topuk kalınlaşması) kesin çözüme dayalı özel frezlerle temizlenir. Daha sonra genel bakımı yapılabilir.

5. Nasır Bakımı: Nasır uygun frezlerle temizlenir, krem sürülür. İşlem tamamen ağrısızdır.

6. Mantar Tırnak: Uygun frezlerle mantarlı doku temizlenir, dezenfektan sürülür. İşlem tamamen ağrısızdır.

 

Ayak Bakımı

7. Kalınlaşmış ve Deforme Tırnak Bakımı: Frezle inceltilir, özel ürün uygulanır. İşlem tamamen ağrısızdır.

8. Batık Tırnak Bakımı: Tırnak frezlerle temizlenir, batan kısım alınır, uygun ürün sürülür.

9. Tel Uygulaması VHO Spange: Batık ya da deforme tırnağa (aynı diş teli gibi) takılır. Batıklara ameliyatsız ve ağrısız, kalıcı bir çözümdür.

10. Tel Uygulaması Goldstadtspange: Metal bant üzeri altın kaplamalı bir tırnak teli çeşididir.

11. Tırnak Bantları BS: Batık ve deforme tırnağa yapıştırılan amacına uygun bantlardır.

 

 Neden Ayak Bakımı;


1. Ayaklarınızı ölü deriden arındırarak nefes almasını sağlıyoruz,

2. Doğru tırnak kesimi ile olası tırnak batıklarını önlemiş oluyoruz,

3. Baskıya ya da sürtünmeye maruz kalan derinin oluşturduğu nasırı acı vermeden ve kesici aletler kullanmadan temizliyor, uygun destek malzemeleri ile kalıcı çözüm sağlıyoruz.

4. Sert ve kalın olan çoğu zaman klasik tırnak makasları ile kesilmesi mümkün olmayan mantarlı tırnakları podiatri cihazı ile inceltiyor, kanamasız, acısız bir bakım sağlıyoruz. Böylece doktorunuzun tırnak mantarı için verdiği solüsyonlar derinlemesine etki yapıyor.

5. Tırnağın derin kesilmesinden, dar ayakkabıların oluşturduğu baskıdan ya da tırnak deformasyonlarından dolayı oluşan batık tırnaklarınız tel sistemi ile ağrı ve acı vermeden ortadan kaldırılır. Tel yardımıyla tırnağın doğal ve sağlıklı bir şekilde uzaması sağlanır.

6. Ayak masajı kan dolaşımını düzenler, ödemi atar, yorgunluğu alır ve sonuç olarak kişiyi rahat, hafif ve mutlu hissettirir.

İletişim

Tırnak Land ''Nasim Parvizi ''

Bağdat Caddesi Caddebostan No: 293 Mine Apt A Blok Daire 3 Kadıköy / İstanbul

Tel: 0216 36 00 165 

Tel :0216 -36 00 168

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Katıldığım Yarışmalar